Rozsuwany szklany dach zwiększa komfort i funkcjonalność mieszkania.

Wielu z nas posiada szyberdach w swoim samochodzie. Idea szyberdachu samochodowego ma swój odpowiednik w budynkach mieszkalnych. To rozsuwany szklany dach i podobnie, jak w samochodzie spełnia taką samą rolę.

W okresie jesienno zimowym szklany dach, podobnie, jak tradycyjny odetnie nas od deszczu, gradu, śniegu, wiatru, a w okresie letnim dach rozsunie się i zagoszczą w naszym pomieszczeniu promienie słoneczne, a ciepłe i świeże powietrze oraz odgłosów przyrody wypełnią cały nasz dom. Rozsuwany dach dzięki warstwowej konstrukcji szklanej charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacji cieplnej. Mechanizm rozsuwania dachu może być ręczny, albo całkowicie zautomatyzowany przy pomocy pilota i czujnika deszczu, który przekaże impuls do mechanizmu zasuwającego dach, gdy tylko pokażą się pierwsze krople deszczu.

Rozsuwany szklany dach może być zainstalowany w lokalach mieszkalnych na ostatnim pietrze, w domach jednorodzinnych, w restauracjach,  basenach, w atrium, balkonach, tarasach na dachu, a także jako nietypowe przykrycie pergoli.

 

Istnieje wiele systemów rozsuwanych szklanych dachów. Każdy może znaleźć coś na swoją kieszeń. Jeden z nich oferuje szwedzka firma Bentech.  Tutaj można zobaczyć krótką prezentację działania: rozsuwanego szklanego dachu tej firmy.

Source: cn.wsj.com via Sunny on Pinterest

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s