Betonowa sztuka aranżacji wnętrz … z przymrużeniem oka.

Beton, najpopularniejszy kompozyt w świecie, nie nadaje się do produkcji mebli. Jest zimny, twardy i bardzo ciężki, a ponadto szary. Ma jednak bardzo ciekawą cechę! Nie ma najmniejszych problemów z jego renowacją. Ubytki w betonie można bardzo szybko i w prosty sposób uzupełnić. Może więc jednak nadaje się do wytwarzania mebli?  Poniżej zamieszczam kilka propozycji mebli i elementów aranżacji wnętrz, które wykonano z betonu. Czy te dzieła są inspirujące? Czy chcielibyście coś takiego mieć w swoim mieszkaniu?

Source: thefancy.com via Witold  on Pinterest

Betonowy fotel. Każdy by chciał taki mieć … no może tylko niektórzy. Panie Le Corbusier: oni oszaleli! Wszędzie widzą beton!

Do betonowego fotela bardzo pasuje paletowy stół 60×80 cm. Do wykonania potrzebujesz dwie palety. Druga potrzebna do uzupełnienia odstępów miedzy deskami w pierwszej palecie. Ponadto sklejka 5 mm na blat, 4 metalowe nogi, które można kupić w każdym hipermarkecie budowlanym oraz trochę gwoździ i wkrętów.

Source: xaxor.com via Vishal on Pinterest

Na ścianie warto zwiesić betonowy zegar Para Clocks

Przy stole zwykle pracujemy, więc przyda się betonowa popielniczka. Proponuję betonową popileniczkę, którą zaprojektował japoński projektant Nobuhiro Sato. Popielniczka podzielona jest na trzy pokoje, aby paląca osoba miała większy wybór. Jeżeli jesteś nie palący, to możesz popielniczkę zaadaptować na swój betonowy biurkowy organizer, w którym umieścisz spinacze i inne drobne akcesoria biurowe.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Betonowa sztuka aranżacji wnętrz … z przymrużeniem oka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s