Mercury City Tower (Меркурий Сити Тауэр) w Moskwie to najwyższy budynek w Europie.

Budowany od sześciu lat w Moskwie drapacz chmur Mercury City Tower osiągnął planowaną wysokość 338,82 metrów. W ten sposób stał się najwyższym budynkiem w Europie, spychając dotychczasowego lidera The Shard z Londynu (310 metrów).

Mercury City Tower (ros. Меркурий Сити Тауэр) wchodzi w skład kompleksu drapaczy chmur w Moskiewskim City.

Zakończenie budowy Mercury City Tower planowane jest na koniec 2012 roku. Drapacz posiada 70 pięter (plus pięć technicznych). Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 180 000 metrów kwadratowych. Główna część budynku będzie wykorzystywana na biura. Najwyższe kondygnacje od 46 do 69 to luksusowe apartamenty. W sumie planuje się 140 apartamentów o powierzchni od 90 do 300 metrów kwadratowych. Z każdego apartamentu będzie roztaczał się panoramiczny widok na stolicę Rosji. Apartamenty zostały tak zaprojektowane, że będzie je można łączyć w większe jednostki według uznania klienta. Mieszkańcom zostanie zaoferowany najwyższy poziom usług, w tym concierge, penthouse, spa, fitness, sauna itd.

Wydatki inwestycyjne to ponad miliard dolarów.

Prymat Mercury City Tower wśród najwyższych drapaczy chmur w Europie nie będzie trwał długo. W 2013 roku powinna zakończyć się budowa kolejnego drapacza chmur w Moskwie, 93 piętrowego Federation Tower (ros: Башня Федерация), który będzie mierzył 360 metrów (wieża Восток). Wraz z anteną wieża będzie mierzyła 506 metrów. Rosjanie, a konkretnie Gazprom planuje pobicie tych rekordów. Gazprom zamierza wybudować w Petersburgu swoją siedzibę o wysokości ponad 400 metrów … ale to na razie tylko plany.

Najwyższym budynkiem w Polsce jest w dalszym ciągu Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (237 metrów). Natomiast najwyższym budynkiem, mierząc wysokość do dachu, jest Sky Tower we Wrocławiu (205,8 metra)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s