Uprawnienia budowlane

Drogi czytelniku, czy jesteś zainteresowany tematem uprawnień budowlanych? Jesteś studentem, absolwentem lub planujesz rozpocząć studia na kierunku budownictwo?

Według obecnej sytuacji prawnej magister inżynier budownictwa, posiadający praktykę zawodową odbytą w biurze projektowym i na budowie oraz zdany egzamin na uprawnienia budowlane nie może samodzielnie zaprojektować domku jednorodzinnego? Co więcej inżynier budownictwa z wspomnianymi uprawnieniami nie może być twórcą projektu obiektów magazynowych, gospodarczych oraz przemysłowych, a jedynie projektantem konstrukcji. Czym jest konstrukcja obiektu? Pojęcie to nie zostało określone przez ustawę.

Absolwent studiów wyższych wspomnianego kierunku może ubiegać się o uprawnienia architektoniczne w ograniczonym zakresie, które umożliwiają projektowanie lub kierowanie robotami budowlanymi, w odniesieniu do architektury obiektu budowlanego o kubaturze do 1000 m3 w zabudowie zagrodowej lub na terenie zabudowy zagrodowej (zespół budynków obejmujący wiejski dom mieszkalny i zabudowania gospodarskie). Ograniczenie kubatury oraz zabudowy zagrodowej sprawia, że w praktyce takich obiektów budowlanych projektuje się niewiele.

Jeżeli uważasz obecną sytuację prawną za niesprawiedliwą i chcesz przyczynić się do wprowadzenia pozytywnych zmian zajrzyj na stronę internetową:

http://blogobywatelski.pl/propozycje-zmian/uprawnienia-budowlane/

i dowiedz się więcej.

Pamiętaj, razem możemy więcej!

Jedna uwaga do wpisu “Uprawnienia budowlane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s