Historia branży budowlanej

Nikomu nie jest nam obcy fakt, że praca w branży budowlanej jest wyjątkowo trudna i męcząca, a co oczywiste wymaga wielkiego doświadczenia i precyzji w danym fachu. Ze względu na trudną sytuację ekonomiczną Polski, w ostatnich latach wielu specjalistów z tej branży wyjechało na zachód Europy w poszukiwaniu lepszego bytu, licząc na uczciwy wymiar godzin pracy i co najważniejsze, lepsze zarobki. Z powodu braku pracy i pieniędzy, Polska straciła dużą ilość wykształconych i doświadczonych elektryków, hydraulików czy inżynierów. Na szczęście, czasy te minęły, a na właśnie te stanowiska poszukuje się pewnych swych umiejętności, młodych chętnych do pracy ludzi. Oczywiście każdy chciałby mieć przyjemną, lekką i dobrze płatną pracę, ale jak wiadomo nie od razu Rzym zbudowano. Aby spełnić swoje marzenia, zdobyć doświadczenie i osiągnąć wcześniej postawione sobie cele, należy ciężko pracować i stale się uczyć, gdyż praca w branży budowlanej to nie tylko praca fizyczna, ale coraz częściej także intelektualna.

Obecna sytuacja na rynku usług budowlanych

Nadszedł dobry czas dla absolwentów studiów budowlanych. Jak wynika z obserwacji rynku usług budowlanych, zwiększyło się zapotrzebowanie pracowników na stanowiska w tej branży, a co najważniejsze będzie ono stale wzrastać, co oznacza, że młodzi ludzie zainteresowani pracą i praktykami w zawodach budowlanych czy inżynierskich z łatwością znajdą coś dla siebie. Dla początkujących bardzo ważny będzie wybór pierwszej pracy. Powinien on wcześniej zastanowić się, w czym chciałby się specjalizować i jak pokieruje swoją karierą zawodową. Dlatego ważne jest, czy chciałby pracować bezpośrednio jako inżynier budowy, czy pracować w biurze projektowym. Sytuacja na rynku pracy zmieniła się diametralnie, dlatego praca w sektorze budowlanych nie równa się już pracy dobrego inżyniera. Do wybudowania budynków mieszkalnych, czy biurowców potrzebne są już bardziej zaawansowane narzędzia i maszyny, co jednocześnie wymaga wysokiej klasy specjalistów,obejmujących te stanowiska. Potrzebni są wyspecjalizowani pracownicy, którzy posiadają wiedzę na temat nowych technologii, ponieważ jest to niezbędne do obsługiwania skomplikowanych urządzeń budowlanych. Obecnie sektor budowlany rozwija się bardzo szybko. O czym warto wspomnieć ,to fakt, że poszukuje się zarówno specjalistów z branży drogowej, gdyż jak wiadomo nasze Polskie drogi pozostawiają wciąż wiele do życzenia i prawdopodobnie szybko nie dogonią standardu dróg Europejskich.  Wiadomo, są to ciężkie zawody, wymagające cierpliwości, doświadczenia i olbrzymiej wiedzy technicznej, ale warto pamiętać, że są one teraz bardzo dobrze opłacalne. Sprawdź aktualne oferty pracy dla inżyniera budowy

Ciężka praca popłaca

Według specjalistów z portalu infopraca.pl zarobki w branży budowlanej są bardzo zróżnicowane. Zależy to od projektu, który wykonujemy, od doświadczenia jakie posiadamy i przede wszystkim od stanowiska jakie obejmujemy. Stawki rosną wraz z naszym wykształceniem oraz doświadczeniem. Obserwując rynek usług budowlanych, wynagrodzenie dla kierownika budowy domów jednorodzinnych wynosi od 3 do 5 tysięcy złotych miesięcznie, natomiast stawka dla kierownika budowy dużych obiektów budowlanych, takich jak hale sportowe, może sięgać nawet 12 tysięcy złotych miesięcznie. Zarobki pracowników niższego szczebla wahają się od 3 do 5 tysięcy złotych. Warto dodać, że w większości przypadków, można liczyć na większe wynagrodzenie, gdyż wielu przedstawicieli podstawowych zawodów, takich jak murarze, dekarze czy tynkarze, podejmują prace dodatkowe, tak zwane wykończeniowe i remontowe, co umożliwia dodatkowy zastrzyk gotówki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s